ОПОРНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

 

 

ОПОРНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
З АНГЛІЙСЬКОЇ, ІСПАНСЬКОЇ ТА НІМЕЦЬКОЇ МОВ

Відповідно до наказу управління освіти Херсонської міської ради від 16 вересня 2015 року № 342 «Про опорні заклади освіти» Херсонський академічний ліцей імені О.В.Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті визначено опорним навчальним закладом з англійської, іспанської та французької мови.
З метою надання методичної допомоги молодим педагогам загальноосвітніх навчальних закладів міста, підвищення їх професійної компетентності, презентації та поширення результатів діяльності опорного закладу освіти розроблено відповідний план роботи.

Нормативні документи:
- наказ управління освіти Херсонської міської ради від 16 вересня 2015 року № 342 «Про опорні заклади освіти»;
- Положення про опорний заклад освіти.


Контактна особа:
заступник директора з навчально-виховної роботи

Чечуй Емілія Петрівна - т. 32-16-34.

План роботи опорного навчального закладу з англійської, іспанської та німецької мов на 2018 рік

ПЛАН РОБОТИ ОПОРНОГО ЗАКЛАДУ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

2016 р.

Тиждень англійської мови

30 листопада у рамках «Тижня англійської мови» у ліцеї проходив «День Шотландії». Учні 10 ПНФ класу підготували і провели радіопередачу , присвячену цій країні, вікторину для учнів всього ліцею «Шотландія: цікаві факти». Також гіди 9 УІФ класу розповіли про країну на уроках англійської мови у восьмих та дев’ятих класах ліцею, прикрасили вестибюль ліцею постерами з видатними місцями Шотландії. Учнями 10 ПНФ класу була зіграна сцена з драми Шекспіра «Макбет». Відповідальний за участь та проведення - вчитель англійської мови - Маликін С.В. Під час перерв звучала традиційна шотландська музика, демонструвались документальні фільми про країну на англійській мові. Учні 8 класів підготували тематичні газети,"Лондон-космополітан сіті",Таємниці Уельсу" та інші. Учні 9 класів приймали участь у міжнародномі проекті "Поздоровлення на Різдво". Вони приготували поштові картки з Різдяним поздоровленням для учнів шкіл 30 країн світу: Канади, Данії. Марокко, Великої Британії та іншіх.

1 грудня пройшов День Північної Ірландії. Ліцеїсти провели відеоконкурс з теми «Краєвиди та мальовничі місця країни», мали чудову нагоду послухати ірландську музику та автентичну мову, посмакувати кулінарні різновиди національного печива. На великій перерві була проведена вікторина "The Best Irish Expert". Учні Коротєєва М. та Дешкант Т. самостійно провели урок з країнознавства "Meet Ireland" у групі учнів спеціальності «журналістика». Кульмінацією заходів дня був Dance Performance з історією стептанцю та вікториною, після чого всі присутні насолоджувалися фрагментом живого танцю River Dance. Культурні заходи завершились новим популярним дійством -панорамою Mannequin Challenge. У підготовці та проведені брали участь учні 11УІФ( АПФ,ЖФ), 10 ПНФ( АПФ), 8 ІНФ(АНФ) класів. Відповідальні за участь та проведення - вчителі Мантула Т.В. та Корнєєва Л.П.

Цього ж дня відбулась зустріч з Тімом Моралесом (професор США). Учні 8-11 класів задавали питання про навчання в США: стажування та систему вищої та середньої освіти. Тім розповів про Різдво в родинах США, традиціях та національних блюдах.

У п’ятницю 02 грудня ранок розпочався із зустрічі зі справжніми американськими ковбоями, які влаштували цікаві квести та виконували американські пісні. Для учнів 8 -11 класів було проведено вікторину «Як добре ти знаєш Америку?» організовану вчителями Яковлєвою В.Л. та Михайленко Н.І. Відвідуючи її, учні мали змогу познайомитися із Сполученими Штатами Америки, побачити визначні місця країни, національні символи, дізнатись про свята та традиції. Її підсумки показали, що школярі цікавляться та знають мову країни, яку вони вивчають. Багато з них мають бажання у майбутньому навчатись за кордоном. Особливої атмосфери та відчуття американського колориту в одязі надав захід: «Джинсоманія», під час проведення якого дітям було дозволено прийти в "національній" американській одежі. В рамках цієї акції відбулося дефілє, на якому ліцеїсти продемонстрували сучасні моделі джинсів.У цей день учні дізнались багато нового про історію джинсів, підготували цікаві презентації. В кінці свята всі були нагороджені солодкими подарунками.

Вчителі та учні попрацювали на славу. В результаті задоволеними залишилися усі. Крім того, що учні продемонстрували власні знання та таланти, вони відчули смак конкурсної гри - а це надзвичайно допомагає учням стати ближчими один до одного, навчитися відчувати плече друга. У цьому і полягає істинна цінність шкільного життя. Як кажуть англійці: "Together we are strong".

>>>Усі фото можна переглянути тут!<<<

Згідно плану роботи Херсонського академічного ліцею імені О.В.Мішукова ХМР при ХДУ як опорного навчального закладу з англійської мови 18 листопада був проведений семінар для молодих спеціалістів з теми "Практичні рекомендації з навчання письму".

Вчитель-методист англійської мови ліцею Мантула Тетяна Василівна поділилася своїм досвідом викладання.

Під час роботи учасники заходу опрацювали вимоги до написання письма, проаналізували критерії оцінювання. Окрім того, розглядалися вправи та завдання щодо навчання учнів креативного письма відповідно до особливостей викладання предмета.

21 жовтня 2016 року у м. Київ відбувся черговий тренінг з серії eTwinning Plus Practical Session 2016. Подія зібрала близько 60 ітвіннерів. До цього тренінгу долучилися і вчителі англійської мови Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова Михайленко Наталія Ігорівна та Яковлева Валерія Леонідівна.

Хочемо подякувати організаторам за те, що захід був справді корисний. Багато нового ми взяли для себе. Нас навчили користуватися ключовими інструментами програми та показали, як можна самому засновувати проекти. У свою чергу, амбасадори поділилися з ітвіннерами своїм корисним досвідом. Наш заклад має доступ до мережі Інтернет в кожному кабінеті, тож для нас ця програма є дуже актуальною. Це велика можливість долучитися до міжнародної спільноти, співпрацювати з навчальними закладами Європи.

eTwinning Plus - унікальна програма, яка дозволяє не просто готувати дітей до глобального суспільства, а жити і працювати в ньому зараз.

23 вересня відбувся семінар для молодих вчителів міста з теми "Навчання діалогічному мовленню як основному засобу комунікативності в процесі навчання іноземній мові". Вчителі англійської мови ліцею Князєва Тетяна Степанівна та Корнєєва Ліна Петрівна дали практичні поради щодо використання тематичної лексики з метою створення рольової ситуації та поділилися досвідом викладання англійської мови в ліцеї.

16 вересня на базі Херсонського академічного ліцею як опорного навчального закладу з англійської мови був проведений семінар практикум з теми "Основи вивчення мови. Мотивація". Учитель методист Мантула Тетяна Василівна та учитель англійської мови Яковлева Валерія Леонідівна підготували цікаві доповіді та практичні завдання з теми.

Вчителями англійської мови Т.В. Мантулою та В.Л. Яковлевою було підготовлено методичний семінар з теми "Основи вивчення іноземної мови. Мотивація". Семінар, що відбувся 20 квітня 2016 року, відвідали вчителі іноземних мов Академічного ліцею.

22 квітня був проведений семінар для вчителів німецької мови за темою "Міжнародні молодіжні дебати". Семінар проводила к.ф.н, викладач німецької мови, учитель-методист Чечуй Е.П.). Учасники семінарупознайомилися з методичною роботою вчителя німецької мови Чечуй Е.П., яку вона застосовує у своїй діяльності з метою креативного розвитку навчальних здібностей учнів під час вивчення німецької мови.

В Херсонському академічному ліцеї 11 березня 2016 року в рамках школи молодого вчителя відбувся майстер-клас із використання комп’ютерних технологій на уроках англійської мови, який проводила вчитель академічного ліцею Рокоман Євгенія Олександрівна. Метою майстер-класу було ознайомити молодих спеціалістів із можливостями використання сучасних комп’ютерних технологій для вдосконалення вмінь та навичок з аудіювання, читання, граматики та лексики. На цьому заході були присутні викладачі кафедри іноземних мов та молоді спеціалісти інших шкіл міста, які крім наочної інформації отримали практичні поради, які в подальшому можна буде використовувати на власних уроках.

Семінар з англійської мови

Відповідно до плану роботи опорного навчального закладу з англійської мови, яким у місті є Херсонський академічний ліцей імені О.В. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті, 12 лютого 2016 року на базі ліцею проведено семінар «Досвід організації та проведення відеоконференцій у процесі викладання англійської мови», у якому взяли участь вчителі шкіл міста.
На семінарі доповідав спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, вчитель англійської мови ліцею Маликін Сергій Володимирович. У своєму виступі Сергій Володимирович ознайомив присутніх вчителів про участь ліцеїстів 11 класів у проекті Тоні Блера «Face to Faith», який надає можливість учням спілкуватись з їх однолітками з різних країн світу за допомогою сучасних технологій. Присутніх ознайомлено з етапами проведення відеоконференцій та їх методичним і практичним значенням. Зазначено, що метою проведення подібних відеоконференцій є практика спілкування англійською мовою, знайомство з освітніми системами інших держав та поширення ідей миру у світі.
У доповіді та виступах учасників семінару зазначено важливість проведення відеоконференцій для розвитку комунікативних, мовних навичок та соціокультурної компетенції учнів.

24 лютого вчитель англійської мови Кізима Олександра Павлівна провела відкрите заняття з теми "Еко життя"

24 лютого вчитель іспанської мови Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова ХМР при ХДУ - Петренко Світлана Анатоліївна провела відкрите заняття з теми "Сучасна модель сім’ї"Пам'яті Олега Мішукова
Педагогічний колектив Херсонського академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.
Детальніше