Німецькі різдвяні традиції

4 Січня

Німецькі різдвяні традиції – на уроках німецької мови.

Цілий грудень на уроках німецької мови учні 8го, 9го та 11го АНФ та 9го ІНФ класів вивчали німецькі традиції, читали, розповідали та порівнювали святкові зимові традиції України та Німеччини.

Кожного року в передріздвяний час в Німеччині панує святкова пора та настрій. Офіційно підготовка до Різдва починається 1 грудня. Цей час називається Адвентом. Кожної неділі запалюють одну свічку на адвент-віночку, рахуючи час до Різдва: чотири неділі. Дітлахи ведуть адвент-календар зі святковими завданнями та сюрпризами.

Поєднуючи граматичні та лексичні теми, учні ліцею також виконували практичні святкові завдання: запалювали свічки, співали пісні, читали казкові різдвяні історії на адвент-календарі та змагалися в Kahoot.

Перед німецьким Різдвом ліцеїсти захищали свої творчі проекти, які готували самі та в групах. Кожен проект був підготовлений з вираженою індивідуальністю: учні зображали свої теми в малюнках, презентаціях, власних відео. Та звісно із традиційними смаколиками: штоленом (різдвяним кексом) та імбирним печивом, яке дівчатка спекли вдома. Це було гарне святкування та невеличка приємна перерва після напруженого навчального семестру та перед модульними контрольними роботами.

Учні, що знаходилися на дистанційному навчанні, також захищали свої проекти онлайн.

Єрохіна Поліна, вчитель німецької мови

Педагогічний колектив Херсонського академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.