День пам’яті Олега Васильовича Мішукова. День ліцеїста

14 Жовтня

Сьогодні день пам’яті Олега Васильовича Мішукова – людини, яка створила наш ліцей, красивої, мудрої, багатогранної і талановитої. Світлий слід залишив він на землі і в серцях багатьох.

Олег Мішуков народився 14 жовтня 1963 року. Проживши всього 48 років, він встиг зробити чимало для Херсона, залишившись у пам’яті учнів, друзів і колег яскравою та дійсно видатною особистістю. Яких лише звань і посад у нього не було: ректор Херсонського державного університету (2011), директор Академічного ліцею при ХДУ (1994 — 2011), доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч мистецтв України (2003), почесний член Міжнародної слов’янської академії освіти ім. Я.А. Коменського, Почесний громадянин міста Херсона (2009). До речі, серед Почесних громадян Олег Мішуков — один із наймолодших: йому дали це звання у віці 45 років «за вагомий і результативний внесок у навчання та виховання учнівської молоді, яка гідно представляє місто Херсон, культурно-просвітницьку роботу серед громади міста та на честь 231-ої річниці заснування міста». Зазвичай це звання отримують вже у поважному віці.

Олег Мішуков був депутатом Херсонської обласної ради, головою обласної організації Асоціації культурологів України, членом Національної спілки журналістів України, Міжнародної спілки письменників, Національної спілки театральних діячів України, художньої ради Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, головним редактором наукового збірника «Південний архів» (філологічні науки), головою спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій з літературознавства.

В цей день ми відзначаємо День Ліцеїста. Зі святом вас!

Педагогічний колектив Херсонського академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.