На здоровій хвилі навколо світу. Зустріч ліцеїстів зі Стремоусовим Кирилом, мандрівником, журналістом, представником клубу За здоровий спосіб життя

29 січня в бібліотеці відбулася зустріч ліцеїстів зі Сремоусовим Кирилом - мандрівником, журналістом, представником клубу «За здоровий спосіб життя».
За рік і 2 місяці Кирило об’їхав на мотоциклі всю Америку, проте пройдений шлях був аж ніяк не легкий. Мандрівникові доводилося ночувати у наметі під час тропічних дощів, ділити останній шматок хліба з індіанцями. Він пішов по слідах кубинського революціонера Че Гевари, якому і присвятив свою книгу «Записки мотоцикліста».
Кирило розповів, що йому довелося спілкуватися з людьми, які позбавлені не те, що таких благ технічного прогресу, як мобільні телефони, а навіть електрики взагалі.
За весь час проживання за кордоном він витратив 3 тисячі доларів, хоча при собі грошей у нього майже не було, а ті, які були, він роздав бідним. Вижити йому допомогли, як він сам каже, друзі та добрі люди.
Зустріч з ліцеїстами почалася відеороликом, адже кожен свій день журналіст намагався зафіксувати. Учні мали можливість побачити на екрані місця, де побував мандрівник і людей, які його прихистили і замінили родину.
За час подорожі Кирило вивчив іспанську мову, відвідував факультети соціології та філософії в університеті Коста-Ріки, де, на його подив, студентам розповідали основи марксизму, наводячи як приклад історію Радянського Союзу.
Про індіанців Кирило відгукується із захопленням. За його словами, це народ, який багато працює, харчується тільки здоровою їжею, при цьому не хворіє і, незважаючи на відсутність технічних благ та низький рівень освіти, залишається народом з «високою культурою».
На завершення зустрічі мандрівник подарував усім бажаючим книгу «Записки мотоцикліста» з автографом та побажанням вести активний та здоровий спосіб життя.

Т.Єжова,
завідувач бібліотеки

 Пам'яті Олега Мішукова
Педагогічний колектив Херсонського академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.
Детальніше