Міжнародний проект

 

               Протягом листопада 2021 року в рамках ініціативи Гете-Інституту "Школи: партнери майбутнього" проходив воркшоп онлайн "За межою реальності".
              Учень 9 ІНФ класу Цвигун Ігнат та вчитель німецької мови Чечуй Емілія Петрівна брали аткивну участь у проєкті, метою якого було створення інтерактивної країнознавчої карти України, на якій                        представлені всі 17 шкіл партнерів. Робота з програмою CoSpaces edu була насиченою та цікавою: створення фото 360, робота з програмою ThingLink, створення віртуального музею та магічного куба.  24 листопада Ігнат представляв Херсонський академічний ліцей імені О.В.Мішукова ХМР при ХДУ.
Результат нашої праці можна переглянути тут: Табір з програмування "Robomaniac"

З 4 по 15 січня  2021року, учениця 11 ІНФ класу  Омельчук Анна  взяла участь в  таборі  з програмування " Robomaniac" від   Гете Інституту та MINT  академії. На жаль,  Сovid-19  вносить свої корективи в сучасне життя, тому програма  відбулася  дистанційно. Підлітки з різних країн  навчалися програмувати ігри в програмах Scratch та Python.  Scratch – це блокове середовище програмування для молоді, де вони можуть створювати ігри та анімації, контролювати роботів, приймати вхідні дані через сенсори та багато іншого.
Мета табору "RoboManiac" полягала у   введенняі учасників в програмування і розробку комп’ютерних ігор за допомогою візуального середовища. Протягом двох тижнів учні дізналися як створювати свої власні ігри та відтворили найпопулярніші   з них — від ранніх аркадних хітів, таких як Понг і Фроггер, до сучасних блокбастерів, таких як Змійка або Тетріс. Під час  занять учасники з різних країн мали можливість познайомились з більшістю структурних блоків необхідних для створення простих ігор. Впевнена, що первинні уявлення про програмування майбутні ІТ спеціалісти мають отримувати ще в школі. Ці два тижні стали для багатьох підлітків відкриттям, бо вони знайшли себе в цій справі та хочуть дедалі розвиватися в сфері програмування.   Завдяки збільшенню рівня  складності та обсягу учнівських проектів  підлітки покращували свої роботи з кожним днем. 
Загалом, знайомство з Scratch та Python ,робота з професіоналами з Відня  принесла багато позитивних результатів, нових навичок  та вражень. Двотижневий табір з програмування став цікавим та незабутнім досвідом для кожного з учасників!

MINT-Академія

З 25 по 31 жовтня  2020  учениці 11 ІНФ класу, Омельчук Анна та Голуб Олена взяли участь в  MINT-Академії від Гете Інституту. Через  поширення covid-19 в світі академія вперше відбулася  дистанційно. Підлітки з України, Росії та Білорусі обговорювали актуальні наукові  проблеми , покращували свої знання з математики, інформатики та  біології. Під час Академії MINT, що проходила цього тижня для учнів PASCH-шкіл, учасники зустрічалися онлайн в XLAB - експериментальній лабораторії для підлітків, щоб разом експериментувати з науковими питаннями та, водночас, налагоджувати контакт з вченими. Окрім того, учні активно співпрацювали з DLR- Німецьким аерокосмічним центром, щоб покращити свої знання з фізики та дізнатися більше про сучасні  дослідження в цій сфері. Тиждень в MINT -Академії виявився цікавим для учасників, бо вони  мали можливість поринути у світ науки та розібратись у складних фізіологічних та хімічних питаннях. 
Фінальним етапом академії став захист учнівських проектів з теми «Професія майбутнього». 


Die  Schülerinnen der 11. INF Klasse, Anna Omelchuk und Elena Golub, haben diese Woche an der digital MINT-AKADEMIE teilgenommen.Für uns war diese Woche wie ein Feiertag, weil wir für uns eine neue Welt der Wissenschaft entdeckt haben. Der gesamte Kurs fand digital im Zoom , YouTube und MEET statt, wo Jugendliche aus der Ukraine, Russland und Weißrussland verschiedene aktuelle wissenschaftliche Themen diskutierten.

 Zunächst möchten wir betonen, dass die Aufgaben und jeder Tag sehr interessant und intensiv waren, so dass es sehr schwierig war, eine Thema fürs eigene Projekt auszuwählen.

Trotzdem erinnern wir uns an die Experimente aus dem Phaeno. Die Experimente haben deutlich gezeigt, dass Luft nicht nur ein Gas ist, sondern wirklich etwas mehr. Jedes Experiment zeigte einige Eigenschaften dieser erstaunlichen Substanz, so dass wir eine wunderbare Gelegenheit hatten, die Theorie der Luft nicht nur zu hören, sondern sie auch in der Praxis zu beobachten. 

Wir möchten auch unseren Shprakhclub separat erwähnen, der zweimal täglich stattfand, aber jedes Mal war sehr aufregend. Uns hat besonders gut gefallen, dass wir oft über aktuelle Probleme gesprochen haben, deshalb möchten wir Michaela Becker , PASCH, Goethe Institut und natürlich der  MINTakademie für diese Möglichkeit Dankeschön aussprechen.


Увага! Конкурс!Пам'яті Олега Мішукова
Педагогічний колектив Херсонського академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.
Детальніше