Зустріч учнів 10 та 11 класів українсько-іноземної філології з українськими письменниками О. Дерманським та О. Есауловим

Зустріч учнів 10 та 11 класів українсько-іноземної філології з
українськими письменниками О. Дерманським та О. Есауловим

28 вересня 2012 р. у рамках святкування традиційного Відкритого уроку читання, який щороку проводиться наприкінці вересня, учні 10 та 11 УІФ класів зустрілися із українськими письменниками О. Дерманським та О. Есауловим, дипломантами Міжнародної асамблеї фантастів «Дитячий Портал» (м.Київ). Зустріч відбулася на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей, в рамках заходу «17-а сторінка нон-стоп». А представник видавництва «Теза» (Вінниця) Андрій Кузьмін презентував найкращі дитячі видання для школярів.

Сашко Дерманський під час зустрічі з унями згадав, що у дитинстві він мріяв битися як Брюс Лі, а ще бути популярним та корисним. Його вірші «Хакерна атака на мамині коржики» і «Що буде як я навчуся літати?» дуже сподобалися ліцеїстам.

Письменник розповів, що любить незвичайні імена, тому і назвав свою кішку Кава, оскільки за кольором вона схожа на кавове зерно, що він батько двох дочок Влади та Злати, яка часто наштовхує його на цікаві відкриття. «Злата по-своєму називає ведмедів - МЕДмеді, а ще вона придумала «царство черв’якарство», - ділився знахідками своєї донечки С.Дерманський. Так з’явився вірш про Медмедів (тому що ведмеді люблять мед) і книжка пригод про «Царство Яблукарство».

Сьогодні С.Дерманський є літературним редактором журналу «Стежка». А в дитинстві він любив Вінні Пуха Алана Мілна, а з українських авторів зачитувався пригодами Всеволода Нестайка і Анатолія Костецького. Подобалась Пепі Довгапанчоха Астрід Лінгрен. Під час зустрічі ліцеїсти мали можливість отримати від Сашка Дерманського автографи з позитивними мотиваторами.

Ліцеїсти познайомилися також із Олександром Есауловим - автором детективів для підлітків. Нині Олександр Юрійович ще й працює технічним директором Інституту підтримки експлуатації АЕС у м.Київ.

Особливості його детективів у тому, що автор намагається додати до сюжету правдиву інформацію. Наприклад, в історії «Кіднепінг: справа № 4» мова йде про викрадення щенят особливої породи - бернський зенненхунд. Автор, консультуючись зі спеціалістами, описав звички, поведінку та спосіб життя цієї швейцарської гірської собаки.

Оскільки письменник опинився в епіцентрі подій Чорнобильської катастрофи, ця трагедія залишила слід у серці Олександра. У 1986 році О.Есаулов був головою виконкому Прип’яті, тож він відстежив усі перипетії цієї катастрофи. Так з’явилась дилогія «Хозяин зоны».

На зустрічі був також заступник директора видавництва «ТЕЗА» Андрій Кузьмін, який представив сучасну літературу для дітей, підлітків та юнацтва. Андрій розповів кілька пригодницьких сюжетів.

Наприкінці заходу юні автори (ліцеїсти ІІІ УІФ та І АНФ класу) декламували найкращі власні вірші та гумористичні твори, які увійшли до нової збірки творів «Від травинки до хмаринки» учасників дитячої літературної студії «Контур» та ділилися враженнями від зустрічі із журналістами місцевого телебачення.

Т.Єжова, завідувач бібліотеки
28.09.2012 р