Про фотоконкурс «Ми та книга»

Підтримка читання. Про фотоконкурс «Ми та книга» - в

статті Єжової Т.М. у журналі «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр»

Питання пошуку ефективних технологій популяризації читання повсякчасно обговорюється в бібліотечному середовищі. Це й не дивно, адже читацькі вподобання та звички постійно змінюються. Сучасні діти та підлітки так люблять фотографувати… Чому б не скористатися цим для просування книжки, читання та рекламування бібліотеки? Адже можна перетворити буденність на яскраве свято, водночас популяризуючи читання.

Тож у грудні в журналі «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр» (ШБІЦ), №12/2013 було опубліковано статтю Єжової Т.М., завідувача бібліотеки, про ідею популяризації читання за допомогою фотоконкурсу «Ми та книга».

Фотоконкурс «Ми та книга» - це, власне, та ідея, яку бібліотека ліцею представляла влітку цього року на Південноукраїнському міжрегіональному ярмарку бібліотечних інновацій «Бібліокреатив-2013».

Орієнтовно конкурс розрахований на учнів середніх та старших класів, однак  участь у ньому беруть і викладачі (майстри фотомистецтва й початківці-любителі). Мета фотоконкурсу — привернути увагу до читання, підвищити роль і престиж книжки серед учнів, спонукати до саморозвитку, самоосвіти, стимулювати професійне й аматорське фотомистецтво, реалізацію творчого потенціалу ліцеїстів. У рамках проекту учням пропонується створити цикл фотографій, що відображають людину в книжковому просторі та роль книжки в  нашому стрімкому житті

Незвичайний світ книг, любов до читання відображаються в яскравих світлинах, які ми можемо бачити завдяки фотоконкурсам, що проводять бібліотеки всього світу:

Ø  «Книга — у кадрі» (Ульяновська обласна наукова бібліотека ім. В.І. Леніна)

Ø  «Ми читаємо» (Брянська обласна наукова універсальна бібліотека ім. Ф.І. Тютчева)

Ø  «Разом із книгою ми друзі» (ЦБС № 7 м. Москва, Центр російської словесності та культури)

Ø  «Де Ви читаєте?» (Публічна бібліотека м. Трой, США)

Ø  «Незвичайні місця читання» (Меморіальна бібліотека м. Мейплвуд, США)

Ø  «Найнезвичайніше читання» (Публічна бібліотека м. Лондон, Велика Британія)

Докладніше про ці фотоконкурси, а також про вимоги та критерії оцінювання конкурсних робіт фотоконкурсу «Ми та книга», рубрики й номінації конкурсу та Положення про фотоконкурс читайте у статті Єжової Т.М. Фотоконкурс «Ми та книга» // Шкільний бібліотечно-інформаційний центр. – 2013. – № 12. – С.26-30.

Сайт журналу «Шкільний бібліотечно-інформаційний центр»:

Єжова Т.М.