Правила внутрішнього розпорядку для учнів ліцею

П Р А В И Л А

поведінки ліцеїстів  Херсонського Академічного ліцею 

імені О.В.Мішукова при ХДУ ХМР

 

 Правила складені у відповідності до чинного законодавства, зокрема Конституції України, Цивільного та Кримінального кодексів України, Закону України «Про захист суспільної моралі»

 

·        Виконувати наступні правила поведінки учнів у ліцеї, регламенту роботи ліцею; дотримуватися єдиних вимог до підручників, зошитів та особистих речей; дотримуватися єдиних вимог до зовнішнього вигляду в ліцеї.

·        Ощадливо ставитись до свого і чужого часу.

·        Вчасно приходити до ліцею – за 15 хвилин до початку занять.

·        Вітатися з усіма працівниками ліцею, батьками, гостями, учнями. В коридорі або на вулиці першим вітати дорослого, який іде тобі  назустріч.

·        Виконувати розпорядження дорослих /адміністрації, вчителів та батьків/.

·        Якісно виконувати задану роботу під час уроку та самопідготовки, домашні завдання. Обов’язково виконувати домашні завдання, що отримані на вихідні дні, на період канікул.

·        До приходу вчителя в клас підготувати все необхідне до уроку шкільне приладдя. Підручник,  зошити  мають бути акуратно покладені на парті.

·        Урок розпочинається відразу після дзвоника. Ліцеїсти вітають вчителя, стоячи біля своїх парт.

·                Під час уроку уважно слухати вчителя і не заважати працювати іншим.

·        Форма звертання до вчителя на уроці – піднята рука.

·        Дозволяється виходити з класу на уроці тільки у випадку крайньої необхідності та з дозволу  вчителя.

·        Вітати  дорослого, який зайшов до класу, підводячись, та сідати після дозволу вчителя.

·        Після закінчення уроку вставати тільки після слів вчителя “Урок закінчено”.

·        Під час уроку категорично заборонено користуватися мобільним телефоном та будь-якими сторонніми речами, не передбаченими для навчального процесу. Мобільний телефон на час проведення уроку повинен бути вимкнений.

·        Підтримувати чистоту. Прибирати за собою, якщо з власної вини сталося порушення чистоти.

·        Дбайливо ставитись до свого і чужого майна. У випадку навмисного пошкодження майна або відновлювати пошкоджене, або відшкодовувати його вартість.

·        Не брати чужого. Обов’язково питати дозволу, якщо потрібно щось взяти. У випадку  крадіжки учень підлягає виключенню з ліцею.

·        У приміщенні поводитись спокійно, дотримуючись дисципліни і порядку.

·        Під час ходьби триматися правої сторони.

·        Бігати та стрибати тільки у спеціально відведених місцях /фізкультурний зал, ігрові та спортивні майданчики, бігові доріжки/ і тільки за умови відсутності загрози власному здоров’ю та здоров’ю оточуючих.

·        Дотримуватися етикету спілкування.

·        Категорично заборонені хамство, грубість, цинізм, зверхність. Заборонено принижувати людську гідність /допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику тощо/.

·        Сумлінно виконувати класні або ліцейські доручення. Добросовісно виконувати обов’язки чергового.

·        Приймати активну участь у суспільному житті класу та ліцею.

·        Турбуватися про честь ліцею і підтримувати його традиції, його авторитет як в стінах ліцею, так і за його межами.

·        Турбуватися про здоров’я і безпеку особистого життя і життя інших:

·        категорично заборонено курити, вживати алкогольні та слабоалкогольні напої, будь-які наркотичні речовини, в тому числі напої, до складу яких входять слабо наркотичні речовини;приносити вогнепальну, холодну зброю, порнографічну продукцію. 

·        не вчиняти будь-яких дій, які загрожують власному здоров’ю та здоров’ю оточуючих (вилазити з вікон, стрибати з високих поверхонь, використовувати речі не за призначенням тощо).

·        Ні в якому разі не залишати ліцей без дозволу адміністрації або педагога-організатора.

·        Потреба ліцеїста бути відсутнім на заняттях з будь-яких обставинзавчасно узгоджується особисто батьками з директором ліцею і оформлюється письмово відповідною заявою батьків                   і дозволом адміністрації.

·        Відповідати за свої вчинки.

·        З ліцеїста, який грубо або систематично порушує Правила поведінки у ліцеї, буде знято дисциплінарний бал або виключено із ліцею.

 Пам'яті Олега Мішукова
Педагогічний колектив Херсонського академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.
Детальніше