Пам’ять серця 2014

13 березня 2014 року у Херсонському Академічному ліцеї імені О.В. Мішукова при Херсонському державному університеті Херсонської міської ради в рамках проекту «Пам’ять серця» відбувся науково-практичний семінар «Велика Вітчизняна війна: місто, люди», присвячений Дню визволення Херсона від німецько-фашистських загарбників.
Модератори конференції: учитель-методист Михайлик Ольга Володимирівна та провідний фахівець організаційно-виховної роботи Гітіна Тетяна Олександрівна.
Учасники конференції, учні 9-х класів ліцею, прослухали доповіді:
1. Велика Вітчизняна війна в історії міста.
2. Партизанський рух в роки війни.
3. Історія моєї родини в історії Батьківщини.
Ліцеїсти переглянули документальні матеріали, фотографії, хронікальні матеріали періоду Великої Вітчизняної війни, перейнялися духом часу, розумінням того високого патріотизму і гідності радянських людей, які здолали сильного, жорстокого ворога і звільнили рідну землю від ненависних окупантів.
Зворушливим був виступ запрошеної гості конференції - Стельмах (Савенко) Алли Михайлівни, яка переживала лихоліття війни маленькою дівчинкою, але добре пам’ятає дні фашистської окупації.
Учні Рура І., Немов А. читали вірші, присвячені героїзму радянських людей у роки війни.
Головним лейтмотивом всіх виступів був заклик зберегти мир на землі, не допустити ніяких конфліктів між народами, бути толерантними у взаєминах з людьми.

Педагогічний колектив Херсонського академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.