Відкриття виставки архівних документів до 100-річчя української революції 1917-1921 р.р.

5 Квітня

05 квітня 2017 року в приміщенні Державного архіву Херсонської області відбулося відкриття виставки архівних документів до 100-річчя української революції 1917-1921 р.р. На заході були присутні учні 11 ПМВ класу Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті та вчителі історії Лебідь Т. І., Михайлик О. В.

В експозиції виставки були представлені документи із фондів державного архіву області та центральних державних архівних установ України. Документи створюють цілісну картину революційних подій на Херсонщині, як складової частини української революції 1917-1921 р.р. Учні ознайомилися з документальними пам’ятками, що характеризують як дії центральних органів влади, так і місцевих установ і організацій доби національних змагань. Це універсали, закони, постанови, накази, обіжники, телеграми, які відображають першочергові заходи уряду щодо введення в обіг українських грошових одиниць, зняття символів Російської імперії, визнання української мови державною, випуск власних поштових марок тощо.

Для ліцеїстів представлені документи дають уявлення про історичні події 1917-1921 р.р. на Херсонщині як підставу для сучасного національно-державного відродження України.