ТИЖДЕНЬ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

9 Лютого 2018 р.

5 лютого в академічному ліцеї розпочався Тиждень зарубіжної літератури, до якого учні 8-9 класів підготували тематичні стінгазети - «Пам’ятники літературним героям у світі».

Ліцеїсти власноруч малювали улюблених літературних героїв та самостійно знаходили інформацію про увічнення Дон Кіхота в Іспанії, на Кубі та Німеччині, Аліси з Країни Див у центральному парку Нью-Йорка, Барона Мюнхгаузена на його батьківщині - Німеччині та поза її межами, відчайдушних хлопчаків - Тома Сойєра та Геккльберрі Фінна в американському м. Ганнібал, Маленькому Принцу з відомої казки-притчі - у Франції і Україні.

Усі охочі познайомилися з десяткою найкращих та найвідоміших книг за авторитетним світовим рейтингом журналу Newsweek та книгами-ювілярами 2018 року. Цікаво, що вже 200 років читачі всього світу мандрують разом з Чайльд-Гарольдом лорда Байрона, 180 років співчувають Стійкому олов’яному солдатику Г.-Х.Андерсена та маленькому безхатченку Оліверу Твісту з роману Ч.Діккенса, 150 років мандрують навколо світу у пошуках капітана Гранта сторінками пригод, що створив Ж.Верн, а також поринають у складний світ людської душі разом з князем Мишкіним - героєм роману Ф. Достоєвського «Ідіот».

До Тижня зарубіжної літератури у бібліотеці ліцею відкрита виставка-провокація «Класика: перезавантаження», що представляє класичні художні твори з незвичного, сучасного погляду, інтригує та запрошує до читання.

Наші восьмикласники - креативні та обізнані ліцеїсти! Вони із задоволенням взяли участь у інтелектуальній медіагрі-головоломці «Арт-п’ятнашки: загадки на полотні». Складання відомих витворів мистецтва із окремих фрагментів у єдине ціле виявилось цікавим завданням!

Учні 9 УІФ класу успішно впоралися із усіма завданнями медіагри «Літературні кроссенси», яку для них провела завідувач бібліотеки Т.М.Єжова. Ліцеїсти поєднали асоціативні ланцюжки з літератури, народознавства і мистецтва.

Ігровий варіант медіа-галереї у 10 класі виявився прекрасним способом для розвитку логічного й творчого мислення учнів, їхньої уяви, уважності та для підйому настрою!

У холі ліцею усі охочі взяли участь у вікторині «Література від А до Я», яка складалася з чотирьох турів: «Впізнай автора», «Впізнай героя за підказкою», «Вгадай автора та назву твору», «Що у чорному ящику?». Ліцеїсти разом з вчителями поновили свої знання з міфології, фольклору, впізнали всесвітньо відомих авторів та пригадали їх твори, а за кожну правильну відповідь отримали цукерки!

«Дружба в літературі: читачі розповідають», - захід, який відбувся в 11 ПНФ класі. Відповіді на питання «що таке дружба?» шукали всі разом. Поміркували над кодексом дружби, обговорювали глибокі притчі, згадали художні твори про справжню дружбу...Пам'яті Олега Мішукова
Педагогічний колектив Херсонського Академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.
Детальніше