Пожежна безпека в побуті!

19 Вересня

З яких причин виникають пожежі

• Порушення правил експлуатації електричних приладів.

• Використання електроприладів і розеток навіть з незначною поломкою.

• Використання декількох потужних електроприладів одночасно.

• Необережне поводження з вогнем (розведення багать, використання для їх розпалювання горючих речовин і т.д.).

• Забуті ввімкнені електроприлади.

• Неакуратне поводження з вогненебезпечними іграшками (петарди, хлопавки та ін.).

• Використання аерозолів і інших балонів під тиском поблизу вогню (аерозоль від комарів біля багаття).

• Чи не загашені недопалок.

Пожежна безпека в побуті

Дотримання правил пожежної безпеки у побуті пов’язано з використанням електричних побутових приладів, газових пальників і займистих предметів. Для того, щоб уникнути виникнення пожежі вдома, батьки і педагоги повинні пояснити дітям вимоги щодо пожежної безпеки в побуті.

- Сірники, запальнички та інші предмети, за допомогою яких можна розпалювати вогонь не іграшка. Батьки повинні прибирати їх подалі від дитячих очей, а діти, якщо натрапили на подібні знахідки, ні в якому разі не повинні брати їх в руки.

- Не можна використовувати переносні електричні обігрівачі для сушіння білизни.

- Не можна залишати електричні прилади без нагляду, вони можуть стати причиною пожежі.

- Виходячи з дому, слід перевірити, чи вимкнені чи електричні прилади, газ і світло. Замикання або газова пічка можуть стати причиною загоряння.

- Під час відключення електрики багато сімей використовують воскові або парафінові свічки для локального освітлення приміщення. Діти з задоволенням спостерігають за танцює язичком полум’я і навіть грають з ним. Слід бути дуже обережними з палаючими свічками, так як незахищене полум’я може легко перекинутися на найближчі предмети і стати причиною загоряння.

- У квартирах з несправною або старої електричною проводкою не можна користуватися електричними приладами. Не можна перевантажувати стару проводку, оскільки вона може призвести до замикання і займання. Діти повинні знати про це.

- Розетки слід закривати спеціальними захисними екранами або насадками.

- Зараз практично у кожного школяра є мобільний телефон. Поясніть дитині, що залишати його на подзарядном пристрої без нагляду дуже небезпечно.