Пожежна безпека в побуті!

19 Вересня 2017 р.

З яких причин виникають пожежі

• Порушення правил експлуатації електричних приладів.

• Використання електроприладів і розеток навіть з незначною поломкою.

• Використання декількох потужних електроприладів одночасно.

• Необережне поводження з вогнем (розведення багать, використання для їх розпалювання горючих речовин і т.д.).

• Забуті ввімкнені електроприлади.

• Неакуратне поводження з вогненебезпечними іграшками (петарди, хлопавки та ін.).

• Використання аерозолів і інших балонів під тиском поблизу вогню (аерозоль від комарів біля багаття).

• Чи не загашені недопалок.

Пожежна безпека в побуті

Дотримання правил пожежної безпеки у побуті пов’язано з використанням електричних побутових приладів, газових пальників і займистих предметів. Для того, щоб уникнути виникнення пожежі вдома, батьки і педагоги повинні пояснити дітям вимоги щодо пожежної безпеки в побуті.

- Сірники, запальнички та інші предмети, за допомогою яких можна розпалювати вогонь не іграшка. Батьки повинні прибирати їх подалі від дитячих очей, а діти, якщо натрапили на подібні знахідки, ні в якому разі не повинні брати їх в руки.

- Не можна використовувати переносні електричні обігрівачі для сушіння білизни.

- Не можна залишати електричні прилади без нагляду, вони можуть стати причиною пожежі.

- Виходячи з дому, слід перевірити, чи вимкнені чи електричні прилади, газ і світло. Замикання або газова пічка можуть стати причиною загоряння.

- Під час відключення електрики багато сімей використовують воскові або парафінові свічки для локального освітлення приміщення. Діти з задоволенням спостерігають за танцює язичком полум’я і навіть грають з ним. Слід бути дуже обережними з палаючими свічками, так як незахищене полум’я може легко перекинутися на найближчі предмети і стати причиною загоряння.

- У квартирах з несправною або старої електричною проводкою не можна користуватися електричними приладами. Не можна перевантажувати стару проводку, оскільки вона може призвести до замикання і займання. Діти повинні знати про це.

- Розетки слід закривати спеціальними захисними екранами або насадками.

- Зараз практично у кожного школяра є мобільний телефон. Поясніть дитині, що залишати його на подзарядном пристрої без нагляду дуже небезпечно.Пам'яті Олега Мішукова
Педагогічний колектив Херсонського Академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.
Детальніше