Майстер - клас з проблем екології питної води

20 Квітня

Майстер - клас з проблем екології питної води в науково-дослідній лабораторії активних форм навчання біології та екології ХДУ

(науковий керівник лабораторії, професор М.М. Сидорович)

13 квітня 2017 року нашу наукову лабораторію відвідали учні ліцею. Ця зустріч не перша, але була вона не зовсім звичайна. Під час неї ліцеїсти не тільки узнали, що на факультеті біології, географії і екології ХДУ вчені і студенти працюють над розробленням низки екологічних проблем засобами фітотестування. Серед них провідними є визначення якості питної води різного походження і характеристика біологічних властивостей нового класу синтетичних регуляторів росту рослин. Найголовніше, що під час цієї зустрічі учні безпосередньо долучилися до процесу наукового пошуку. Члени групи «Цитоеколог» студенти 4 курсу Катерина Гуменюк і Оксана Коноваленко, які з успіхом пройшли педагогічну практику в ліцеї в цьому навчальному році, запропонували учням виконати дослідження.

В його процесі учні повинні були визначити якість питної води з пункту продажу поблизу університету. На початку дослідження ліцеїсти успішно оволоділи декількома біометричними і цитологічними методиками, які містили спеціальні інструктивні картки. Після цього за допомогою таких методик провели невелике наукове дослідження. Майстер-клас тривав 2 повні години, але ліцеїсти не помінити, як лунав час. Вони із зацікавленістю визначали ростові параметри проростків фітотесту, готували тимчасові рослинні цитологічні препарати, фотографували їх в мікроскоп, а після цього на таких препаратах підраховували значення цитологічних показників. Одержані результати дозволили учням власноруч встановити, що питна вода з пункту продажу не є якісною, а її токсичність пов’язана з порушеннями клітинних процесів. Участь у заході принесла ліцеїстам задоволення, про що вони досить емоційно повідомили про це його організаторів. Наукова група «Цитоеколог» рада такому близькому знайомству! Приходьте до ще!