Єдина Україна: історія соборницького поступу

16 Квітня

Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кафедра давньої та нової історії України, кафедра новітньої історії України та кафедра етнології та краєзнавства спільно з Національною спілкою краєзнавців України за підтримки Міністерства освіти і науки України, провели Всеукраїнську олімпіаду «Єдина Україна: історія соборницького поступу» (для учнів 10–11-х класів). У ній взяли участь і ліцеїсти - учні 10-ЕПМ класу. Олімпіада складалась з двох етапів: написання есе та тестів. Спочатку кожен з учнів обирав тему у контексті історії соборницького поступу, а потім досліджував її у своєму творі. Усі висловлювали свої думки, роздумуючи над нею. Кожен мав свою точку зору та намагався влучно аргументувати її. Учні аналізували актуальні  проблеми того часу, пов’язуючи і порівнюючи їх з сучасними. Хоч всі і дійшли свого висновку, але більшість зійшлась на тому, що Соборність України – рішучий крок минулого для нашого теперішнього. Чи були би ми зараз такими, якими є, відчували би себе одним народом та нацією, мали би спільне майбутнє, якщо тоді ЗУНР і УНР не підписали би Акт злуки? Багато питань поставало  перед  учасниками під час дослідження.

Олімпіада була  проведена під час фестивалю історичного факультету. В університеті можна було зустріти людей, вдягнутих у відомих історичних діячів, побачити якісні копії давніх рукописів, документів і справжні старі монети з прикрасами різних часів. Окрім цього для учасників другого туру була проведена цікава екскурсія по університету після проведення тестування.

При оголошені результатів виступало багато людей, серед яких були Капелюшний Валерій Петрович, завідувач кафедри етнології та краєзнавства та Пижик Андрій Миколайович, завідувач кафедри новітньої історії України. Вони і вручали дипломи. Учні нашого ліцею показали високі результати.

Перші місця:
Бондаренко Софія