Дружба в літературі: читачі розповідають

8 Лютого

«У світі немає нічого кращого і приємнішого за дружбу: виключити з життя дружбу - все одно, що позбавити світ сонячного світла». Словами Марка Тулія Цицерона було відкрито виховний захід «Дружба в літературі», який завідувач бібліотеки провела сьогодні для учнів 11 ПНФ класу в рамках тижня зарубіжної літератури.

Відповіді на питання «що таке дружба?» шукали всі разом. Поміркували над кодексом дружби, обговорювали глибокі притчі, згадали художні твори про справжню дружбу...

Учні згадали вислів: «Дружба - це дорогоцінний камінь, який важко знайти, але надто просто втратити». Справжня удача - знайти вірного друга, який не підведе тебе, не залишить в найтяжчу хвилину; він знає, чим можна тебе порадувати, як розвеселити і втішити, він вміє вислухати, дати пораду, поспівчувати, зацікавити, підняти настрій. Для дружби важлива взаємна симпатія, спільність інтересів.

Міцну дружбу не зламати образою. Діти знову процитували Цицерона: «Дружба проникає в життя всіх людей, але для збереження її часом доводиться терпіти й образи». Ніхто, крім справжнього друга, тобі не скаже правди. І це теж треба цінувати, адже робиться це з метою зробити для тебе добро, а не скривдити. Образа несумісна з дружбою, адже на важелях терезів завжди перетягує справжня коштовність - дружба, що розвіює непорозуміння, немов хмаринку під літнім сонцем.

Друг - це твоя споріднена душа, яка розуміє тебе, підтримує, завжди щира з тобою. Усі учасники заходу дійшли висновку: якщо маєш друга, - тримайся його й не дозволяй своєму або чужому егоїзму зруйнувати дружбу.

У бібліотеці було підготовлено виставку книг, присвячених дружбі, які для більшості ліцеїстів давно стали улюбленими. Але незважаючи на це, діти із задоволенням їх перечитують.

Отже, не зважаємо на те, що ми усі різні. Нам усім потрібні друзі. І це нас споріднює. А для того, щоб їх мати, треба самому вміти бути другом. Для цього потрібно докладати певні зусилля та постійно працювати над собою. "Ніколи ще щастя не ставило людину на таку висоту, щоб вона не потребувала друга» (Сенека).Пам'яті Олега Мішукова
Педагогічний колектив Херсонського Академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.
Детальніше