"БібліоКре@тив-2017"

18 Червня

Бібліотека Академічного ліцею на Ярмарку бібліотечних інновацій

14-15 червня 2017 р. у м. Ізмаїл на базі Ізмаїльської центральної бібліотеки для дітей відбувся VIII Міжрегіональний ярмарок інноваційних ідей "БібліоКре@тив-2017", який знову підтвердив статус найкрупнішого бібліотечного форуму південного регіону України.

У цьому році участь у Ярмарку взяли працівники дитячих та шкільних бібліотек Миколаївської, Одеської (м. Ізмаїл), Полтавської (м. Полтава, м.Кременчук), Донецької (м.Маріуполь) та Херсонської областей.

Уперше «БібліоКре@тив» відбувся у Херсоні в 2010 році з ініціативи херсонських бібліотек.

Обмін інноваційними бібліотечними ідеями, що спрямовані на промоцію дитячого читання, і є ключовою метою «торгів». Делегацію з Херсону представляли 8 бібліотекарів з дитячих бібліотек міста (Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки та Херсонської централізованої бібліотечної системи) та 2 шкільних бібліотекаря (Навчально-виховного комплексу № 15 та Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова Херсонської міської ради при Херсонському державному університеті).

Насичена програма охопила широке коло завдань й спонукала до динамічної роботи. Учасники Ярмарку ділилися своїми здобутками та найкращими проектами - «Успіхами року», звітували про реалізацію бібліотечних ідей, придбаних у 2016 р., презентували свої новації (34 ідеї), ознайомлювались із досвідом роботи бібліотеки-бази, співчували і раділи разом з героями театралізованої вистави із репертуару бібліотечного театру книги, брали участь у екскурсіях містом, занурювалися у його славетну історію.

Єжова Т.М., завідувач бібліотеки Академічного ліцею виставила на «торги» бібліотечну ідею-медіаурок «Правда чи ні? Фейк-детектор», яку придбали одразу 5 бібліотек-учасниць, та прорекламувала «веб-портал» бібліотеки ліцею, що складається з 5 взаємопов’язаних блогів - переможець обласного конкурсу бібліотечних веб-проектів.

Кухаренко Г.М., завідувач бібліотеки НВК № 15, презентувала цікаву ідею «Читаючий вагон. Мобільна промоція».

Кульмінаційним моментом Ярмарку стала традиційна церемонія голосування за найкращу бібліотечну ідею. Нагороду «Вибір року» здобули: ідея «Казкові кроссенси» Ізмаїльської центральної бібліотеки для дітей (10 голосів), «Театр вух» Полтавської обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного (7 голосів) та бібліоімпреза «Літературні герої: цукерка за знайомство» Єланецької РДБ Миколаївської області (7 голосів).

Усі гості у книзі відгуків написали теплі слова подяки гостинній бібліотеці.

Естафету Ярмарку у 2018 р. прийняла Полтава.

Ярмаркові ідеї дивіться у банку інновацій блогу «БібліоКре@тив».

Дізнатися більше: на блозі «Увімкни бібліотеку!» тут і тут;

на блозі «БібліоКре@тив» тут і тут.