Ліцеїстам та батькам

Проведення міжвідомчого семінару ГО «Відкрий світ молоді»

Положення про ліцейську форму і зовнішній вигляд

1. Загальні положення
1.1. Ліцейська форма, так само як і будь-який інший вид дитячого одягу, повинна відповідати гігієнічним нормам, які викладені в санітарно-епідеміологічних правилах.
1.2. Це Положення є локальним актом ліцею і є обов’язковим для виконання співробітниками, учнями, які навчаються, та їх батьками (особами, які їх замінюють).
1.3. Ліцейську форму купують батьки в магазинах та шиють відповідно до запропонованого Положення.
1.4. Згідно зі Статутом ліцею шкільна форма є обов’язковою для всіх учнів.
1.5. Контроль за дотриманням учнями форми одягу зобов’язані здійснювати всі співробітники ліцею (адміністративний, педагогічний та навчально-допоміжний персонал).
1.6. Якщо ліцеїсту, стосовно його зовнішнього виду, буде зроблено три зауваження черговим адміністратором та педагогом-організатором, він отримує одне попередження. За два попередження з ліцеїста буде знято дисциплінарний бал.

2. Функції ліцейської форми

2.1. Цим Положенням встановлюється визначення шкільної форми як одного із способів створення ділової атмосфери, необхідної для навчальних занять. Форма дисциплінує людину.
2.2. Учень у ліцейській формі думає про справжню мету відвідування освітнього закладу - навчання, а не про одяг.
2.3.Ліцейська форма допомагає відчути себе учнем і членом певного колективу, дає можливість відчути свою причетність саме до Ліцею.
2.4. Введення ліцейської форми сприяє прищепленню в учнів естетичних навичок, вихованню акуратності, дисциплінованості, зміцненню ліцейських традицій і забезпечує створення комфортних умов навчання на весь навчальний період, усунення відмінностей в одязі дітей незалежно від матеріального і соціального становища їхніх батьків (осіб, які їх замінюють).

3. Загальні принципи створення зовнішнього виду учнів
3.1. Акуратність і охайність:
• одяг повинен бути обов’язково чистим, свіжим, випрасуваним;
• взуття повинно бути чистим;
• зовнішній вигляд повинен відповідати загальноприйнятим у суспільстві нормам ділового стилю і виключати зухвалі деталі;
• волосся, обличчя і руки повинні бути чистими і доглянутими, використані дезодоруючі засоби повинні мати легкий і нейтральний запах.
3.2. Стриманість:
• одне з головних правил ділової людини при виборі одягу, взуття, при використанні парфумерних та косметичних засобів - стриманість і помірність;
• основний стандарт одягу для всіх - діловий стиль.
3.3. До ділового стилю одягу не відносяться наступні варіанти:
3.3.1. одягу та взуття:
• спортивний одяг (спортивний костюм або його деталі);
• джинси;
• одяг для активного відпочинку (шорти, толстовки, майки та футболки з символікою тощо);
• пляжний одяг і взуття;
• одяг білизняного стилю;
• прозорі сукні, спідниці та блузки;
• вечірні туалети;
• сукні, майки і блузки без рукавів (без піджака або жакета);
• занадто короткі блузи, що відкривають частину живота або спини;
• одяг зі шкіри (шкірозамінника), плащової тканини;
• спортивне взуття (у тому числі для екстремальних видів спорту і розваг);
• масивне взуття на товстій платформі;
• вечірні туфлі (з бантами, пір’ям, великими стразами, яскравою вишивкою, з блискучих тканин і т.п.);
• туфлі на надмірно високих підборах;
• високі чоботи-ботфорти в поєднанні з діловим костюмом.
3.3.2. Волосся:
• екстравагантні стрижки та зачіски;
• фарбування волосся в яскраві, неприродні відтінки.
3.3.3. Манікюру:
• манікюр яскравих екстравагантних тонів (синій, зелений, чорний і т. п.);
• вечірні варіанти макіяжу з використанням яскравих, насичених кольорів.
3.3.4. Прикрас:
• масивні сережки, брошки, кулони, перстні;
• пірсинг;
• аксесуари з символікою асоціальних неформальних молодіжних об’єднань, а також такі, що пропагують психоактивні речовини і протиправну поведінку.

4. Єдині вимоги до ліцейської форми
• Стиль одягу - діловий, класичний.
• Ліцейська форма поділяється на парадну, повсякденну і спортивну.
4.1. Парадна форма:
Юнаки - штани, піджак, ліцейський жилет або пуловер темно-сірого кольору, біла сорочка,ліцейська краватка, туфлі.
Дівчата - біла блуза сорочкового покрою (колір однотонний) нижче талії, застебнута; спідниця, сарафан чорного або темно-сірого кольору, класичний жакет, ліцейський жилет або пуловер темно-сірого кольору, ліцейська краватка.
4.2. Повсякденна форма:
Юнаки - блакитна, сіра, бежева сорочка (короткий або довгий рукав), піджак, ліцейський жилет або пуловер, брюки, ліцейська краватка, туфлі (кросівки не допускаються!).
Дівчата - блуза сорочкового крою (світла або нейтрального кольору), водолазка (колір - однотонні пастельні тони), брюки класичного стилю від талії (на період П і Ш чвертей), спідниця, сарафан із закритим ліфом чорного або темно-сірого кольору, ліцейський жилет або пуловер темно-сірого кольору, ліцейська краватка; туфлі з закритим носком на підборах середньої висоти.
4.3. Спортивна форма:
Спортивний костюм (для занять на вулиці - довга форма одягу, і коротка форма одягу - для занять у спортивній залі), кросівки, кеди.
Спортивні костюми надягають тільки для уроків фізичної культури та на час проведення спортивних свят, змагань.

Шановні ліцеїсти!
Пропонуємо вам використовувати електронні версії підручників для 8-9 класів за новою програмою.

Обирайте потрібний підручник і використовуйте його онлайн!
Робіть домашні завдання, готуйтеся до контрольних робіт і вчіться якнайкраще!

Увага батьки!
В соцмережах поширюються вкрай небезпечні ігри!

Теми для самостійної підготовки до написання вступних контрольних робіт у 8,9 класи Ліцею

Іспанська мова

Правила вступу до Херсонського академічного ліцею імені
О. В. Мішукова Херсонської міської ради