Літня наукова школа

Освітній проект «Літня наукова школа» став традиційним для учнів 10-х класів Херсонського Академічного ліцею імені О.В. Мішукова при Херсонському державному університеті Херсонської міської ради. Так, на початку червня 2014 року ліцеїсти проходили навчальну практику на базі Спортивно-оздоровчого табору «Буревісник», де вони мали можливість органічно поєднувати навчальну, наукову роботу із змістовно організованим дозвіллям, спілкуванням з провідними науковцями, вченими Херсонського державного університету та носіями англійської мови.

У рамках Літньої наукової школи проводився ряд тренінгів, спрямованих на організацію командного дійства та розвиток лідерських здібностей. Дозвілля ліцеїстів сприяло формуванню та розвитку у них комунікативних та організаторських якостей. Так, одними з найулюбленіших ігор стали "Герої", "Мафія", "Критика та похвала", "Таємний друг", в яких учні гартували командний дух та виявляли лідерські якості.

Ліцеїсти спеціальностей іноземних мов презентували країни, мови яких вони вивчають на профільних дисциплінах. Учні мали змогу розширити свій світогляд, поринаючи у традиції високорозвинутих країн світу Великої Британії, Франції, Німеччини, Іспанії, Сполучених Штатів Америки. Неформальна форма спілкування з волонтерами сприяла вмінню комунікативно співпрацювати засобами англійської мови, що призвело до поглибленого вивчення особливостей іноземної мови.
Змістовний навчальний процес охопив лекції та практичні заняття з економіки, хімії, біології, екскурсії, що надали ліцеїстам унікальну можливість вивчати навколишній світ не лише теоретично, а й практично, безпосередньо на природі. Під час практики було зібрано робочий матеріал для проведення навчальних занять з біології та екології у наступному році.

Учасники Літньої наукової школи навчилися самостійно приймати рішення, бути активними громадянами України. Освітній проект «Літня наукова школа» сприяє залученню учнів до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, а спогади про дні, проведені разом, залишаться з ними на все життя.

Школа мастерства: HTML и jQuery на берегу Черного моря

Фотозвіт

Вдале літо ліцеїстів
У Херсонському Академічному ліцеї імені О.В. Мішукова з першого дня його створення існує спеціальність «Медицина». Учні, які поглиблено опановують біологію, хімію ( викладачі Ігнатюк Любов та Бородіна Олена) та профільні предмети з викладачами ХДУ, кожен рік демонструють прекрасні результати. Здобутками цього навчального року були перемога на Всеукраїнській олімпіаді з екології та 4 призових місця у Малій Академії наук (викладачі ХДУ проф. Ходосовцев. О.Є., проф. Блінова О.Є., доцент Речицький О.Н., доцент Спринь О.Б.). Два учні, випускники 11 класу, Пекеліс Ігор та Лисенко Антон успішно пройшли співбесіду на участь у новому міжнародному проекті Малої Академії наук і увійшли до складу команди юних хіміків та біологів Першої наукової школи з біохімії на базі Експериментальної лабораторії для молоді XLab у м. Геттінгені (Німеччина). Школа працювала з 14 по 27 липня 2013 року . За цей короткий термін школярі пройшли навчання за чотирма напрямами: генетика, нейрофізіологія, молекулярна хімія і мікробіологія. Теоретичні блоки, які начитували провідні фахівці, одразу закріплювалися на практиці в сучасних лабораторіях.

Пекеліс Ігор та Лисенко Антон у Експериментальній лабораторії XLab.

Досліди з нейрофізіології здійснювалися за темами, якими займається нобелівський лауреат, біофізик Ервін Неєр. Учні ставили такі ж експерименти, над якими працював і працює провідний біофізик. Для них це було непросто, але дуже цікаво. Адже вони досліджували те, що у нас студенти вивчають на третьому-четвертому курсах біологічних факультетів. І вивчають переважно лише теоретично, адже для дослідів необхідне спеціальне обладнання.

Доречі, всі заняття та спілкування проводилися англійською, і ми знову із вдячністю згадуємо Олега Васильовича Мішукова, нашого першого директора-засновника, який ввів поглиблене вивчення іноземної мови та інформатики для ліцеїстів усіх спеціальностей.
Взагалі вдалим було літо для ліцеїстів 10-х класів. З 3 по 13 червня у смт. Лазурному, на базі спортивно-оздоровчого табора «Буревісник» проходила літня наукова школа. Ліцеїсти, майбутні медики, отримали змогу вчитися у великій лабораторії, назва якої - Природа.
Ліцеїсти - десятикласники Бабич Олександра та Вереітинов Микита проходили практику у Ізраїлі, завдяки проекту „Інтелектуали майбутнього". Ізраїльський культурний центр має можливість направляти найкращих учнів до країни для ознайомлення з системою освіти. У ході реалізації проекту школярі України, Білорусі, Молдови, Росії відвідали провідні вищі навчальні заклади Ізраїлю у п яти містах - Хайфі, Ієрусалімі, Тель-Авіві, Тетанії, Тверії. На базі вищих навчальних закладів країни були проведені провідними спеціалістами лекції, практичні заняття. Учні відвідали студентські кампуси та спілкувалися зі студентами-репатріантами, не менш насиченою була культурна програма: екскурсії, відвідання музеїв, святих місць.

Бабич Олександра у науковому центрі Ієрусалимського університету

Вереітинов Микита у Інституті ім. Вайцмана

Таке творче літо, сподіваємося, допоможе ліцеїстам досягти нових вершин на обраному шляху та додати впевненості у власних силах. Бажаємо учням та викладачам Академічного ліцею успіхів та нових звершень у навчальному році , що розпочався.