Кафедра суспільно-гуманітарних дисциплін

Кафедра суспільно - гуманітарних дисциплін є структурним підрозділом управління ліцею, діяльність якої спрямована на реалізацію єдиної науково - методичної проблеми « Формування та розвиток життєвих компетентностей ліцеїстів , як шлях інтеграції до сучасного соціуму».
Працюючи над науково - методичною проблемою кафедри, усі вчителі вирішують такі завдання:
1. Вивчення та впровадження в практику методик і прийомів сучасних інтегративних технологій.
2. Удосконалення педагогічної майстерності шляхом вивчення перспективного педагогічного досвіду.
3. Створення належних умов для інтелектуального, морального
та фізичного розвитку кожного учня.
Завдання кафедри на 2015/2016 рік:
Кафедра суспільно - гуманітарних дисциплін формуватиме свідому духовно багату, соціально орієнтовану особистість.
Зміст роботи кафедри має переважно навчально - методичний характер і передбачає розгляд нормативно - правових документів, актуальних проблем методики викладання предметів, вивчення методичних матеріалів, взаємовідвідування уроків і виховних заходів.
Заплановано використовувати, як традиційні так і нетрадиційні форми і методи : диспути,презентації методичних наробок, доповіді, освітньо -виховні проекти.

Викладачі кафедри:

Робота кафедри:

• Мова - запорука існування народу
• Володіння рідною мовою - не заслуга, а обов’язок
• Ставлення до рідної мови має бути таким, як до рідної матері. ЇЇ люблять не за певні принади чи вигоди, а за те, що вона мати
• Ніколи не зупиняйся у вивчені рідної мови
• Стався до інших мов так, як хотів, щоб ставилися до твоєї рідної мови
• Вивчай інші мови. Це дасть можливість оволодіти ключами до скарбниць духовності інших народів
• Захист рідної мови - найприродніший, найлегший і водночас найнеобхідніший спосіб національного самоутвердження й діяльності в ім’я народу

Освітні презентації ліцеїстів з історії (вересень, 2015 рік)

Українські підприємці-меценати другої половини XIX століття
Повсякдення життя на українських землях 2 половини 19ст
Виникнення та розквіт Київської Русі (Пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва)

Історія підпільних організацій Херсонщини
22 вересня в Україні відзначається День партизанської слави.
Учні Херсонського академічного ліцею імені О.В. Мішукова херсонської міської ради при херсонському державному університеті вшанували героїв партизанського руху Херсонщини в роки Другої світової війни, поклавши квіти до пам’ятнику керівнику підпільної організації «Патріот Батьківщини», ліцеїсти 10-11 класів провели уроки - спогади присвячені Руху Опору в Україні під час Другої світової війни.

"Новий порядок" у Європі

Листопад

Виставка документів, що розкриває діяльність земських установ на Херсонщині

19 листопада 2015 року учні 9, 11 класів Херсонського академічного ліцею ім. О.В. Мішукова відвідали Державний архів Херсонської області, де була відкрита виставка документів, що розкривають діяльність земських установ на Херсонщині.
Науковці архіву репрезентували ювілейне видання документів, присвячене 150-річчю створення органів земського самоврядування на Херсонщині.
Ліцеїсти з великою увагою прослухали розповідь архівних співробітників Сінкевич І. Ю., Макієнка О. А. про вагомі результати діяльності земств у питаннях розвитку народної освіти, охорони здоров’я, розвитку, агрономії у нашому краї.
Ліцеїсти актуалізували свої знання про організаційні засади земських установ, напрями, форми та результати земської діяльності, дістали уявлення про діяльність чільних діячів земського самоврядування в регіоні.

 

Вшанування пам’яті жертв геноциду

В історії бурхливого XX-го століття Голодомор 1932-33 років в Україні посідає особливе місце.
Перший масовий голод, що розпочався відразу ж після закінчення громадянської війни та придушення української революції, охопив значну частину України: Запорізьку, Донецьку, Катеринославську, Миколаївську, Одеську губернії. Причини його частково мали об’єктивний характер - посуха 1921 року, економічні наслідки першої світової та громадянської воєн. Але найголовнішими чинниками стали: крах сільськогосподарської практики сталінського режиму, скорочення посівних площ у колишніх хлібородних районах внаслідок політики воєнного комунізму, директивні методи компартійного керівництва, яке розподіляло наявні продресурси на користь промислових центрів, передусім тих, що знаходилися поза межами України. 
Голод 1932-33 років охопив ті ж самі регіони України, але цього разу його спричинили,насамперед, політичні чинники. Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого тоталітарною владою терору голодом, тобто геноцидом.
Дослідники називають різні цифри загиблих під час голодомору: 7, 9 та 10 мільйонів. Але, в будь-якому випадку, мова йде про МІЛЬОЙНИ безневинних жертв. А з урахуванням непрямих жертв (внаслідок повного фізичного виснаження, тифу, кишково-шлункових отруєнь, канібалізму, репресій, самогубств на грунті розладу психіки та соціального колапсу), за приблизними підрахунками, голодомор забрав життя 14 мільйонів людей.

В академічному ліцеї в знак вшанування пам’яті жертв геноциду було проведено такі заходи:
1. Перегляд документального фільму «Жнива розпачу»
2. Архівні читання «Голодомор на Херсонщині»
3. Написання творчих робіт «Історія моєї родини в історії Батьківщини»
4. Створення газет з теми «Голодомор 1932-1933»
5. Літературні читання В.Барка: «Жовтий князь»
6. Покладання квітів до меморіалу жертвам голодомору.

Грудень

Зустріч з практикуючим юристом

В рамках Всеукраїнського тижня права, що включає 10 грудня - День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини, в Херсонському академічному ліцеї відбулася зустріч учнів 10 ПМВ класу з випускником ліцею і Державного університету, практикуючим юристом Віктором Анатолійовичом Вуйко. На зустрічі розглянуто питання про актуальність юридичної освіти в сучасному житті, важливе значення у вихованні громадян поваги до закону і прав людини.

 Пам'яті Олега Мішукова
Педагогічний колектив Херсонського Академічного ліцею при ХДУ очолював директор, доктор філологічних наук, заслужений діяч мистецтв України, професор Олег Мішуков.
Детальніше